התקנת צילינדר

 
מנעול צילינדר, ששמו נגזר מצורתו הגלילית, הוא בין המנעולים הנפוצים ביותר בעולם. ישנם מספר סוגים של צילינדרים אך בגדול מנגנון הפעולה שלהם זהה: השיניים של המפתח הספציפי המתאים לצילינדר מתלבשות על פינים זעירים הממוקמים מעל קפיצים בתושבת הפנימית של הצילינדר.

כל עוד המפתח לא מוכנס לחור המנעול, הפינים ממוקמים חלקם בתוך התושבת וחלקם בתוך הגליל. כתוצאה מכך, לא ניתן לסובב את הגליל. כאשר מכניסים את המפתח לחור המנעול, הוא דוחף את הפינים החוצה מהגליל, דוחק אותם לכיוון התושבת וכך מתאפשר הסיבוב של המנעול. במאמר שלפניכם לא נרחיב על המנגנון העומד בבסיס מנעולי הצילינדר, אלא על המצבים שבהם יש לבצע התקנת צילינדר.
 

התקנת צילינדר

 
להלן המצבים העיקריים שבהם נדרשת התקנת צילינדר:
  • ניסיון פריצה – ניסיון פריצה יכול לגרום להרס הצילינדר. במקרים אלה ייתכן מאוד שהצילינדר יתקלקל ולא ניתן יהיה עוד לפתוח את הדלת עם המפתח בצורה תקינה וחלקה.
  • מפתח שנשבר בחור המנעול – אמנם כיום מדובר במקרים נדירים יחסית לעבר מכיוון שהמפתחות המודרניים חזקים ועמידים מאוד, אבל מדי שנה עדיין מתרחשים לא מעט מקרים כאלו. הכוונה היא למקרים שבהם המפתח נשבר בחור המנעול ואין מנוס מלהחליף צילינדר כשמתברר שלא ניתן לשלוף את המפתח החוצה בשום דרך.
  • כניסה לדירה חדשה – אם אתם עתידים לעבור להתגורר בדירה שכורה בקרוב, כדאי שתשקלו להחליף את הצילינדר במען החדש. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שאין לכם שום אפשרות לדעת בידיו של מי נמצאים מפתחות רזרביים לדירה שלכם, קחו זאת לתשומת לבכם.
  • שדרוג – ישנם דיירים רבים שלא מרגישים שהצילינדר הנוכחי שלהם מעניק להם את תחושת הביטחון לה הם זקוקים כדי לישון בשקט בלילה. במקרים האלו ניתן בהחלט לשקול התקנת צילינדר חדש ומתקדם. כך, לדוגמה, יש כאלה הננעלים באופן אוטומטי עם טריקת הדלת וכך ניתן לדעת בוודאות שהדלת נעולה בכל פעם שיוצאים מהבית.
 

כיצד מחליפים צילינדר?

 
החלפת צילינדרים היא פעולה פשוטה יחסית. בשלב הראשון יש להבריג החוצה את כל הברגים המעגנים את הצילינדר הנוכחי למקומו ולאחר מכן יש להניח את החדש במקומו ולהחזיר את הברגים למקומם. זהו התהליך במבט על, אך כמובן שישנה שונות רבה בין מנגנון נעילה של רב בריח לבין צילינדרים של דלת פשוטה בשירותים הביתיים.

לכן, על מנת למנוע מקרים של תקלות וכדי שהעבודה תבוצע על הצד הטוב ביותר, מומלץ תמיד להימנע מהחלפת צילינדרים באופן עצמאי. תחת זאת מומלץ ביותר לפנות לאנשי מקצוע העוסקים בתחום פריצת המנעולים. התקנת צילינדר המבוצעת על ידי איש מקצוע מבטיחה לכם עבודה איכותית ומינימום סיכוי לתקלות.

לקבלת פרטים נוספים על התקנת צילינדר, אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום עם אבי הרשקו, מנעולן בעל ותק של יותר מעשור בתחום המנעולנות בטלפון מספר 073-7841647