סוגי מנעולים

 
האם אנו חושבים על סוגי המנעולים השונים שאנו נתקלים בהם יומיום?
אם נתקעתם מחוץ לבית, ניתן להתקשר למפתח הלב ואנו נבוא במהירות 073-7841647
המנעול הינו אחד מן החפצים הנחוצים כיום לשימוש והמשתכללים בכל פעם לטכנולוגיה חדשנית וטובה יותר, ככל שהפורצים משתכללים גם הם. באופן עקרוני קיימים סוגי מנעולים רבים ושונים. בכתבה זו אנו נתמקד בכמה סוגים עיקריים שונים וננתח אותם על יתרונותיהם וגם חולשותיהם לצרכן הממוצע או לבעל העסק.ישנם מנעולים מכאניים וישנם אלקטרוניים.
 

מנעול צילינדר

 
מספק אבטחה מקסימאלית לדלתות בבתים פרטיים או בתי עסק. מנעול שכמעט ולא השתנה הרבה מאז שהומצא ועדיין עובד באופן ידני עם צילינדרים (גליל) בו מותקנים פינים – ומכאן שמו. הקלאסי שמרבית נעילות דלתות נגרמות במנעול מסוג זה משום שהוא די נפוץ, גם כיום בדלתות חיצוניות רבות גם בעסקים. יש בו עצמו יש פינים בעלי אורכים שונים שרק המפתח הנכון יכול לפתוח. סוגי מנעולים בסגנון זה עתידים לעבור מהפך ודיגיטליזציה מוחלטת.
 

מנעול ארונות

 
מדובר במנעול פשוט שנשאר במקומו מבחינת הטכנולוגיה , מהיום שהומצא. פה המפתח מסובב את הבריח הפנימי לתוך השקע המיועד. הפריצה למנעול זה הינה פשוטה ביותר ואורכת זמן קצר, אם ישנה בבית נעילה בדלת פנימית בין חדרים או של ארונות/שידות שבהם חפצים יקרים לנו.
 

מנעול ידית

 
מדובר במנעול חזק ואמין אשר משמש בד"כ למחוץ לדלתות כהגנה מאסיבית משום השימוש בחומרים חזקים וסגסוגות של מתכת במנעולים אלה. הוא אמין מאוד, אשר משמש לעתים קרובות בכספות . ומונע מהברגים לנוע במקרה של ניסיונות פריצה.
 

מנעול חשמלי

 
 
זהו מנעול אלקטרוני/דיגיטאלי המשתמש במעגלים חשמליים וכן בטכנולוגיה גבוהה של קריאת כרטיסים מגנטיים, צפנים וקידוד מוזן למערכת או אמצעי זיהוי ביומטריים שונים. נפוץ בעיקר בחברות היי-טק מאובטחות ובבתי עסק בהם נדרש זיהוי לעובדים. כמו כן ניתן למצוא גרסאות שלו בבתי מלון רבים כיום. לכל סוגי המנעולים הללו יש בעיות לעיתים של נעילה אקראית או לא רצויה. כשאנו מזמינים מנעולן מורשה עלינו לוודא שהוא יודע לפרוץ דלתות מעין אלה באופן אחראי ומסודר ובהצלחה מקסימאלית.
 
 
 
סוגי מנעולים - מפתח הלב